İşlem Rehberi

NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

 

Sayfanın sağ üst bölümünde yer alan, HESABIM bölümüne tıklayınız. Çıkan panelden KAYIT OL’a tıklayarak aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi ile kullanıcı adı ve şifre oluşturarak Düğün Sepetin’e üye olabilirsiniz.ÜYE OLURKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

 

Üye olurken kullandığınız e-posta adresinin doğru olduğundan emin olun. Üyelik işleminizi aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresiyle tamamlamalısınız. Size ve siparişlerinize dair tüm bilgilendirmeler bu adres üzerinden paylaşılacaktır. Şifre oluştururken, belirtilen kriterlere uymasına dikkat etmelisiniz.ÜYE OLMADAN SİPARİŞ VEREBİLİR MİYİM?

 

Düğün Sepetin’de üye olmadan sipariş vermeniz mümkün. Önce ürün sayfalarından satın almak istediğiniz ürünlerini seçin. Ardından ‘’ÖDEME” adımında karşınıza çıkan ekranda fatura bilgilerinizi doldurarak Siparişi Onayla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sipariş esnasında paylaştığınız e-posta adresi üzerinden, siparişinize dair bilgilendirmeler paylaşılacaktır. Size ve siparişlerinize ait bilgilendirmelere erişebilmeniz için üye olarak sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

 

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM?

 

Sipariş verebilmek için öncelikle ürün sayfalarından dilediğiniz ürünü seçip ardından “SEPETE EKLE” butonuna basarak sepetinize eklemelisiniz. Ödeme ekranı açıldığında dilerseniz kayıtlı adreslerinizden birini seçebilir ya da yeni bir adres ekleyebilirsiniz. Ardından kart bilgilerinizi girip, eğer taksit yapmak isterseniz taksit seçeneğini seçerek siparişinizi verebilirsiniz.ÖDEMEMİ NASIL YAPABİLİRİM?

 

Ödemenizi Banka Havalesi/EFT yoluyla, iyzico ile veya kredi kartı ya da banka kartınızla 

doğrudan ödeme seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten sonra ürünleriniz taksit yapılabilir ürünlerse taksit seçeneklerinden birini seçip ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.TESLİMAT ADRESİMİ NASIL KAYDEDEBİLİRİM?

 

Ekranın sağ üst bölümünde kullanıcı adınızın yer aldığı hesabım bölümüne girip ‘’ADRES’’ butonuna tıklayın. ‘’GÖNDERİM ADRESİ’’ ni seçip adres ekleyerek siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz adresi kolayca kaydedebilirsiniz.SİPARİŞİM NE ZAMAN GELİR?

 

Satın aldığınız ürünlerin teslimat tarihini siparişi vermeden önce ürün detayı sayfasında belirtilen teslimat tarih aralığına bakarak öğrenebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra ise ‘’HESABIM’’ bölümündeki ‘’SİPARİŞLERİM’’ alanından satın aldığınız ürünlerin teslimat tarihine ulaşabilirsiniz. Yine ‘’SİPARİŞLERİM’’ bölümündeki ‘’KARGOM NEREDE’’ seçeneğinden siparişinizin kargo aşamalarını takip edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün dağıtıma çıktığında kargo şirketi tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.

 

ŞİFREMİ UNUTTUM, NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

 

Şifrenizi unuttuysanız giriş yapabilmek için öncelikle şifrenizi sıfırlamanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle ‘’GİRİŞ YAP/ÜYE OL’’ sayfasından ‘’Parolanızı mı unuttunuz?’’ seçeneğine tıklayın. Kullanıcı adı veya e-posta adresi bölümüne, üyeliğinize ait e-posta adresinizi girerek ‘’ŞİFRE SIFIRLAMA’’ dediğinizde belirttiğiniz e-posta adresinize bir link yönlendirilir. Gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturma işleminizi yapabilirsiniz. Link size ulaşmadıysa spam klasörünü kontrol edin. Şifre değişiklik işleminizi ‘’HESABIM’’- ‘’Hesap Detayları’’ sayfasından, ‘’PAROLA DEĞİŞTİRME’’ alanındaki ‘’Mevcut Parola’’ ve ‘’Yeni Parola’’ bölümlerini eksiksiz doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.SİPARİŞİMİ VERMEDEN ÖNCE İÇERİKTE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

 

Henüz siparişinizi vermediyseniz sepetinizdeki ürülerde ya da ödeme yönetiminde değişiklik yapmanız mümkün. Sepetinize eklediğiniz ürünü çıkarmak için, sepetim bölümüne girip ürünün solunda yer alan çarpı işaretine tıklayabilir ya da sepeti açmadan, sağ üstte yer alan sepet simgesinin üzerine geldiğinizde hemen altında açılan ürün listesinden, ürünlerin sağında yer alan çarpı işaretine tıklayabilirsiniz. Aynı üründen birden fazla almak istiyorsanız, sepetinize girerek ürün satırındaki miktar bölümünden istediğiniz adeti seçebilirsiniz. Ödeme bilgilerinizi değiştirmek için ödeme esnasında istediğiniz kart bilgilerini kullanarak dilediğiniz ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.SİPARİŞİMİN TESLİMAT ADRESİNİ YA DA ALICI ADINI DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

 

Öncelikle ana sayfada yer alan ‘Hesabım’ bölümünde bulunan ‘Siparişlerim’ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin. Eğer siparişiniz ‘Siparişiniz Alındı’ ya da ‘Tedarik Aşamasında’ statüsünde ise Hesabım>Siparişler>Sipariş Adresimi Güncelle alanından yapabilirsiniz. Eğer siparişiniz ‘Kargoya Verildi’ statüsünde ise alıcı ve/veya adres değişikliğini ancak kargo firmaları yapabilir. ALIŞVERİŞLE ALAKALI BIR UYUŞMAZLIK VE ANLAŞMAZLIK HALİNDE NASIL BİR ÇÖZÜM YOLU IZLEMELIYIM?

 

dugunsepetin.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri’ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.Yazışma başlat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim? 🙂